Warsztaty

04 marca 2021 / ONLINE

LEKCJA czwartkowa


 

Zapraszam w czwartek   na 18.00

 
Lekcje regularne są dla wszystkich chętnych, początkujących i tych którzy już Metodę znają. Dla tych którzy robią to dla siebie jak i tych którzy poza pracą własną, pragną wykorzystać zdobytą wiedzę w pracy z innymi.

miejsce platforma ZOOM

UWAGA ponieważ były problemy z logowaniem się do spotkania, spróbuję za każdym razem mieć inny , na nowo generowany link do każdego spotkania. Zatem jak chcesz wejść na zajęcia musisz za każdym razem wejść tutaj na moją stronę i pobrać ten link poniżej, bo za każdym razem będzie on inny. Mam nadzieję że to ułatwi logowanie osobom (w tym mnie) które miały z tym trudności . Link będzie też publikowany na FB danego dnia, więc można go pobrać również stamtąd.
 
 
llink do lekcji
 

nie trzeba się zapisywąć, weź link stąd i wejdź na zajęcia


cena 20 zł za jedną lekcję (można płacić za obie - poniedziałkową i czwartkową lekcję w danym tygodniu wtedy cena wynosi 30)

Oczywiście jeśli na jednej podłodze ćwiczy rodzina to opłata jest tylko za jedną osobę.


opłatę należy wnieść na konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817 tytułem lekcja na dany dzień (lub tydzień)
jeśli chcesz brać udział w większej ilości lekcji możesz zapłacić na koniec miesiąca za te w których brałaś/eś udział, jeśli Ci to pasuje.

Wiem że sytuacja dla wielu osób teraz jest naprawdę ciężka, również finansowo, zatem jeśli ta kwota obecnie dla Ciebie jest zbyt wysoka, możesz zapłacić dowolną mniejszą kwotę . Nie chciałbym by finanse były przeszkodą w feldenkraisowej przygodzie. Również, jeśli teraz nie możesz zapłacić a bardzo chcesz, to zapłać później

Zapaszam Jacek
[więcej / mniej]

08 marca 2021 / ONLINE

lekcja poniedziałkowa online


zapraszam na dziś na godzinę 19.00 i w kolejne poniedziałki na tę samą godzinę

UWAGA ponieważ były problemy z logowaniem się do spotkania, to za każdym razem będzie inny , na nowo generowany link do każdego spotkania. Zatem jak chcesz wejść na zajęcia musisz za każdym razem wejść tutaj na moją stronę i pobrać ten link poniżej, bo za każdym razem będzie on inny. Mam nadzieję że to ułatwi logowanie osobom (w tym mnie) które czasem miały z tym trudności . Link będzie też publikowany na FB danego dnia, więc można go pobrać również stamtąd.

 
Lekcje regularne są dla wszystkich chętnych, początkujących i tych którzy już Metodę znają. Dla tych którzy robią to dla siebie jak i tych którzy poza pracą własną, pragną wykorzystać zdobytą wiedzę w pracy z innymi.

miejsce platforma ZOOM
llink do lekcji
 

 

nie trzeba się zapisywąć, weź link stąd i wejdź na zajęcia


cena 20 zł za jedną lekcję (można płacić za obie - poniedziałkową  i czwartkową lekcję w danym tygodniu wtedy cena wynosi 30)

Oczywiście jeśli na jednej podłodze ćwiczy rodzina to opłata jest tylko za jedną osobę.


opłatę należy wnieść na konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817 tytułem lekcja na dany dzień (lub tydzień)
jeśli chcesz brać udział w większej ilości lekcji możesz zapłacić na koniec miesiąca za te w których brałaś/eś udział, jeśli Ci to pasuje. Zapłacić możesz na koniec miesiąca podliczając te lekcje w których brałeś/aś udział.

Wiem że sytuacja dla wielu osób teraz jest naprawdę ciężka, również finansowo, zatem jeśli ta kwota obecnie dla Ciebie jest zbyt wysoka, możesz zapłacić dowolną mniejszą kwotę . Nie chciałbym by finanse były przeszkodą w feldenkraisowej przygodzie. Również, jeśli teraz nie możesz zapłacić a bardzo chcesz, to zapłać później

Zapaszam Jacek

 

 

[więcej / mniej]

20 marca 2021 - 21 marca 2021 / Warszawa

Warsztat Metodą Feldenkraisa


Idzie wiosna, idzie nowe

ruszajmy więc z  weekendowymi warsztatami stacjonarnymi w Warszawie.

Mam nadzieję że sytuacja na tyle będzie już optymistyczna że uda nam się spotkać.

ODDECH PEŁNĄ PIERSIĄ

KRĘGOSŁUP - KLATKA PIERSIOWA  - ODDECH

Gdy robimy wdech do wewnątrz , przestrzeń na zewnątrz robi wydech, gdy ta robi wdech to jest nasz wydech. Pomiędzy jedną i drugą przestrzenią, jest ściana klatki piersiowej, żebra, mięśnie, powięzi mnóstwo rurek, przewodów, otoczek. To wszystko opakowane naszymi nawykami, przyzwyczajeniami, przekonaniami, nadziejami i obawami, naszą historią, które składają się na to jak ODDYCHAMY. Jak oddychamy? Zależnie od sytuacji - inaczej. Czy jesteśmy gotowi oddechem na każdą sytuację, wyzwanie, chwilę?

Mamy ten weekend  by się temu przyjrzeć, przyjrzeć się sobie w oddechu, przyjrzeć się przestrzeni jaką tworzymy dla oddechu w sobie. Oddech zależy między innymi od przestrzeni jaką tworzymy w sobie dla niego. A to zależy od ruchomości żeber, kręgosłupa, mostka, miednicy ..... . Ta ruchomość jest uwarunkowana wieloma czynnikami. To złożony proces . Tak jak i proces odkrywania w sobie jak poprzez uważne śledzenie powolnego ruchu w sobie, możemy poprawić jego jakość. Tym samym poprawiamy jakość swojego życia.

Miejsce

przedszkole na Powiślu przy Śniegockiej 4/6

Godziny

sobota 10.00 - 17.30 (koniec plus minus 15 minut) po dwóch lekcjach robimy 75 minutową przerwę

niedziela 10.00 - 15.30  (koniec plus minus 15 minut) po dwóch lekcjach robimy 45 minutową przerwę

Cena

350 zł za dwa dni, emeryci i studenci 20 % zniżki

jeśli dwa dni przed rozpoczęciem warsztatu będzie wolne miejsce, wtedy jest możliwość zapisania się na jeden dzień warsztatu. Pierwszeństwo mają osoby które uczestniczą w całym warsztacie. W takim przypadku cena za sobotę to 200 zł za sobotę i 180 za niedzielę

Miejsce, po wcześniejszym upewnieniu się że jest jeszcze wolne, rezerwuje wpłata zaliiczki 100 zł na  konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817 tytułem "warsztat warszawa marzec 2021"

Zaliiczka jest zwracana do tygodnia przed warsztatem, po tym terminie nie jest zwracana i nie jest przenoszona na inny termin. Może być odstąpiona innej osobie.

Warsztaty są dla wszystkich chętnych, początkujących i tych którzy już Metodę znają. Dla tych którzy robią to dla lepszego poznania siebie , własnego rozwoju czy poprawy swojej sprawności i ruchomości i zdrowia. Taże dla tych którzy poza pracą własną, pragną wykorzystać zdobytą wiedzę w pracy z innymi, dla fizjoterapeutów, nauczycieli różnych form ruchu, tancerzy.  Warszty Metodą Feldenkraisa są dla osób ciekawych siebie, chcących wykroczyć poza to co dotychczas znane. 

Rachunki wystawiam

Lekcje nagrywam i udostępniam uczestnikom, do dalszej własnej pracy. Nagrania można też kupić w cenie 150 zł za warsztat, jeśli się nie uczestniczyło w nim i są przeznaczone wyłącznie do własnej pracy a nie do odtwarzania publicznego.

Ćwiczymy w wygodnym ubraniu, nie musi być sportowe, raczej długie spodnie i długi rękaw, i skarpetki (bez obuwia) często wykonujemy ruchy poślizgu po podłodze. Ćwiczymy na podłodze na kocach, koce są na miejscu, choć zachęcam do przyniesienia czegoś własnego (kawałek materiału wystarczy) by położyć na kocu. Można przynieść obuwie na zmianę do chodzenia wewnątrz. (dbamy o czystość podłogdi, bo to na niej spędzamy leżąc prawie cały weekend)

Na miejscu mamy dostęp  do kuchni, gdzie możemy sobie przygotować coś do jedzenia, lub odgrzać przyniesione z domu.

Zapisy i informacje Jacek Paszkowski 606 832 328 lub jacek@metoda-feldenkraisa.pl

Zapraszam Jacek Paszkowski

[więcej / mniej]

23 kwietnia 2021 - 25 kwietnia 2021 / Szczecin

Warsztat Metodą Feldenkraisa


Szczegóły wkrótce

ale zapraszam już teraz

ogólny plan jest taki

króciutki wykład i jedna lekcja ruchowa w piątek późniejszym popołudniem (w sumie ok 1.5 godziny)

warsztaty w sobotę i niedzielę.

cena

za warsztat 380 zł

osoby które uczestniczą w warsztacie mogą w piątek nie płacić

a osoby, które chcą przyjść tylko w piątek płacą 40 zł.

Miejsce rezerwuje wpłata zaliczki 150 zł na konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817

zaliczka jest zwrotna w całości przy rezygnacji do 10 kwietnia

przy rezygnacji  miedzy 10 i 17 kwietnia zwrotna w 50 %

po tym terminie zaliczka nie jest zwrotna i nie jest przenoszona na inny warsztat

 

Ilośc miejsc ograniczona, przed wpłatą zaliczki proszę o upewnienie się że są wolne miejsca

 

Osoby uczestniczące w warsztacie mogą nabyć nagrania do samodzielnej pracy z 30% zniżką

 

Nagrania lekcji zrobionych na warsztacie mogą być udostępnione bez dodatkowej opłaty uczestnikom warsztatu

 

Miejsce 

Open Mind Pilates Studio & School

+48 667 663 233

biuro@openmindschool.pl

ul. Szeroka 31, 71-211 Szczecin

 

Zapisy, informacje i prowadzenie 

Jacek Paszkowski

jacek@metoda-feldenkraisa.pl

606 832 328

Zapraszam

Jacek Paszkowski

[więcej / mniej]

19 maja 2021 - 23 maja 2021 / Starzyna Puszcza Białowieska

Warsztat Metodą Feldenkraisa

 


Tak jak dotychczas w Starzynie,  będą to 4 dni warsztatowe, zaczynamy kolacją w środę 19 maja, a zajęcia zaczynamy w czwartek po śniadaniu o godzinie 10.00

zrobimy w

czwartek 4 lekcje

piątek 2 lekcje a popołudnie wolne

sobota 4 lekcje

niedziela 2 lekcje i kończymy obiadem

Jak zawsze będą to urozmaicone lekcje, nie zabraknie minimalistycznych lekcji prowadzących nas w głąb siebie, jak i obszerniejszych lekcji, czasem dynamicznych w których z ruchem wychodzimy w przestrzeń zewnętrzną.

Warsztaty są dla wszystkich chętnych, początkujących i tych którzy już Metodę znają. Dla tych którzy robią to dla lepszego poznania siebie , własnego rozwoju czy poprawy swojej sprawności i ruchomości. Także dla tych którzy poza pracą własną, pragną wykorzystać zdobytą wiedzę w pracy z innymi, dla fizjoterapeutów, nauczycieli różnych form ruchu, tancerzy.  Osób ciekawych siebie, chcących wykroczyć poza to co dotychczas znane.

Na warsztatach będzie dużo czasu na pracę własną, to prawdziwie transformujące naszą motorykę doświadczenie. Będzie też czas na rozmowy, dzielenie się własnymi doświadczeniami (dla chętnych :) jak i pytania dotyczące metody, pracy w tym formacie edukacji somatycznej i gdziekolwiek jeszcze ciekawość nas zaprowadzi. Czas wglądu i wymiany.

Dla chętnych udostępniam nagrania podobnych lekcji do tych które zrobimy na warsztacie (chyba że będę nagrywał, wtedy będzie to dokładnie zapis warsztatu). Nagrania pomagają po warsztacie pogłębić proces i utrwalić efekty. Pozwalają też nie martwić się o to czy zapamiętamy konkretne sekwencje ruchów, gdybyśmy chcieli do nich potem sięgnąć i korzystać dla siebie czy też w pracy z innymi.

No i jest czas wolny. Cisza i spokój i wspaniała atmosfera, którą tworzą Małgosia i Andrzej, gospodarze Starzyny. Okolica jest wymarzona do spacerów, wycieczek rowerowych (puste drogi asfaltowe i nieskończona ilość dróg leśnych). Na miejscu jest basen a dla miłośników tenisa mamy do dyspozycji kort tenisowy.

3 posiłki bezmięsne

Nocleg w pokojach 2 lub 3 osobowych. Do zajęć mamy do dyspozycji piękną salę ok 120 m kw. z dużymi oknami.

Choć na sali są koce, to zachęcam do wzięcia własnego koca, by leżeć na swoim.

 

Cena za warsztat 560 zł  (z czego 80 zł jest na pokrycie kosztów sali i jest przekazane gospodarzom)

Rezerwację potwierdza wpłata zaliczki 200 zł na konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817

reszta na miejscu gotówką, lub przelewem przed warsztatem na to samo konto co zaliczka.

 

UWAGA, proszę jeszcze nie wpłacać zaliczki, zbieram zapisy, zapisuję na listę i dam znać jak już sytuacja z punktu widzenia epidemii będzie wyklarowana to poproszę o zaliczki.

 

Cena za wyżywienie i zakwaterowanie 520 zł

płatne na konto Andrzej Perkowski, Starzyna 30, nr 31 1050 1823 1000 0022 7151 7589

 

UWAGA: zaliczka jest zwracana w w 50 % do dwóch tygodni przed warsztatem, na dwa tygodnie i krócej przed warsztatem zaliczka nie jest zwracana ani nie jest przenoszona na inny termin

Ilość miejsc ograniczona

masz pytania? Dzwoń lub pisz 606 832 328 lub jacek@metoda-feldenkraisa.pl

zapraszam serdecznie Jacek Paszkowski

[więcej / mniej]

11 lipca 2021 - 18 lipca 2021 / KIKÓW

LETNI WARSZTAT METODĄ FELDENKRAISA

 

 

 


ATRAKCJE

8 dni praktyki Metodą Feldenkraisa

jednocześnie dużo czasu na odpoczynek

pyszne obfite bezmięsne jedzenie

piękne widoki dookoła, wspaniałe okoliczności przyrody, wymarzone tereny na spacery w terenie z widokiem po horyzont

kwiaty tak piękne i róznorodne że aż botanicy zjeżdżają się zewsząd by podziwiać

w pobliżu Solec Zdrój z leczniczymi kąpielami

 

PROGRAM

niedziela 11.07  zaczynamy zajęciami o 16.00 i robimy dwie lekcje kolacja 18.30

poniedziałek środa i piątek: śniadanie 8.30, zajęcia zaczynamy o 10.00 i robimy dwie lekcje przed obiadem (ok 13.00), po obiedzie czas wolny do 16.00 i potem dwie przed kolacją o 18.30

wtorek, czwartek i sobota: śniadanie 8.30 potem zaczynamy zajęcia o 10.00 i robimy dwie (czasem trzy) lekcje przed obiadem a popołudnie wolne

niedziela 18.07 robimy dwie lekcje przed śniadaniem i kończymy obiadem ok 13.00

CENA ZA POBYT i WYŻYWIENIE ZA DOBE OD OSOBY

150 zł za pokój 2 lub 3 osobowy z łazienką

140 zł za pokój 5 osobowy z łazienką

130 zł za miejsce na strychu bez łazienki (łazienka jest w korytarzu poniżej)

CENA ZA WARSZTAT 650 zł

miejsce rezerwuje wpłata zaliczki 200 zł na konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817

tytułem "Feldenkrais Kików 2021"

Proszę na to konto nie wpłacać pieniędzy za pobyt, te zbiera gospodarz Michał Warchulski na miejscu lub można też pewnie przelać mu na konto . Mogę się dowiedzieć.

Na razie proszę nie wpłacać zaliczek, poproszę o nie bliżej terminu pewnie ok (kwietnia - maja)

Zapisy i informacje i prowadzenie Jacek Paszkowski

tel 606 832 328  lub mail jacek@metoda-feldenkraisa.pl

Zapraszam Jacek Paszkowski

 

 

 

Warsztaty są dla wszystkich chętnych, początkujących i tych którzy już Metodę znają. Dla tych którzy robią to dla lepszego poznania siebie , własnego rozwoju czy poprawy swojej sprawności i ruchomości i zdrowia. Także dla tych którzy poza pracą własną, pragną wykorzystać zdobytą wiedzę w pracy z innymi, dla fizjoterapeutów, nauczycieli różnych form ruchu, tancerzy.  Warsztaty Metodą Feldenkraisa są dla osób ciekawych siebie, chcących wykroczyć poza to co dotychczas znane.  Warsztaty są dla każdego, niezależnie od stanu sprawności fizycznej. Jeśli masz jakieś ograniczenia i nie masz pewności czy takie warsztaty są dla Ciebie, zadzwoń. porozmawiamy i wspólnie zastanowimy się nad najbardziej odpowiednią formą ćwiczenia Metodą Feldenkraisa.

Rachunki wystawiam

Ćwiczymy w wygodnym ubraniu, nie musi być sportowe, raczej długie spodnie i długi rękaw, i skarpetki (bez obuwia) bo czasem wykonujemy ruchy poślizgu po podłodze. Ćwiczymy na podłodze na kocach

Zapisy i informacje Jacek Paszkowski 606 832 328 lub jacek@metoda-feldenkraisa.pl

 

 

[więcej / mniej]

15 września 2021 - 19 września 2021 / Starzyna Puszcza Białowieska

Na koniec lata zapraszam do Starzyny w Puszczy Białowieskiej

 


Tak jak dotychczas w Starzynie,  będą to 4 dni warsztatowe, zaczynamy kolacją w środę 15 września, a zajęcia zaczynamy w czwartek po śniadaniu o godzinie 10.00

zrobimy w

czwartek 4 lekcje

piątek 2 lekcje a popołudnie wolne

sobota 4 lekcje

niedziela 2 lekcje i kończymy obiadem

Jak zawsze będą to urozmaicone lekcje, nie zabraknie minimalistycznych lekcji prowadzących nas w głąb siebie, jak i obszerniejszych lekcji, czasem dynamicznych w których z ruchem wychodzimy w przestrzeń zewnętrzną.

Warsztaty są dla wszystkich chętnych, początkujących i tych którzy już Metodę znają. Dla tych którzy robią to dla lepszego poznania siebie , własnego rozwoju czy poprawy swojej sprawności i ruchomości. Także dla tych którzy poza pracą własną, pragną wykorzystać zdobytą wiedzę w pracy z innymi, dla fizjoterapeutów, nauczycieli różnych form ruchu, tancerzy.  Osób ciekawych siebie, chcących wykroczyć poza to co dotychczas znane.

Na warsztatach będzie dużo czasu na pracę własną, to prawdziwie transformujące naszą motorykę doświadczenie. Będzie też czas na rozmowy, dzielenie się własnymi doświadczeniami (dla chętnych :) jak i pytania dotyczące metody, pracy w tym formacie edukacji somatycznej i gdziekolwiek jeszcze ciekawość nas zaprowadzi. Czas wglądu i wymiany.

Dla chętnych udostępniam nagrania podobnych lekcji do tych które zrobimy na warsztacie (chyba że będę nagrywał, wtedy będzie to dokładnie zapis warsztatu). Nagrania pomagają po warsztacie pogłębić proces i utrwalić efekty. Pozwalają też nie martwić się o to czy zapamiętamy konkretne sekwencje ruchów, gdybyśmy chcieli do nich potem sięgnąć i korzystać dla siebie czy też w pracy z innymi.

No i jest czas wolny. Cisza i spokój i wspaniała atmosfera, którą tworzą Małgosia i Andrzej, gospodarze Starzyny. Okolica jest wymarzona do spacerów, wycieczek rowerowych (puste drogi asfaltowe i nieskończona ilość dróg leśnych). Na miejscu jest basen a dla miłośników tenisa mamy do dyspozycji kort tenisowy.

3 posiłki bezmięsne

Nocleg w pokojach 2 lub 3 osobowych. Do zajęć mamy do dyspozycji piękną salę ok 120 m kw. z dużymi oknami.

Choć na sali są koce, to zachęcam do wzięcia własnego koca, by leżeć na swoim.


Cena za warsztat 560 zł

Rezerwację potwierdza wpłata zaliczki 200 zł na konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817

reszta na miejscu gotówką, lub przelewem przed warsztatem na to samo konto co zaliczka.


Cena za wyżywienie i zakwaterowanie 520 zł

płatne na konto Andrzej Perkowski, Starzyna 30, nr 31 1050 1823 1000 0022 7151 7589


UWAGA: zaliczka jest zwracana w w 50 % do dwóch tygodni przed warsztatem, na dwa tygodnie i krócej przed warsztatem zaliczka nie jest zwracana ani nie jest przenoszona na inny termin

Ilość miejsc ograniczona

masz pytania? Dzwoń lub pisz 606 832 328 lub jacek@metoda-feldenkraisa.pl

zapraszam serdecznie Jacek Paszkowski

[więcej / mniej]

U W A G A !

Teraz możesz uczestniczyć w warsztacie ONLINE. Warsztaty są nagrywane i nagrania audio lekcji z warsztatu można kupić. Cena 250 zł za warsztat. Przy większej ilości cena może być niższa. Również dostępne są warsztaty archiwalne. Jeśli jakiś temat Cię szczególnie interesuje spróbujemy to znaleźć.

Możliwe jest również uczestniczenie w zajęciach regularnych online. Lekcje środowe są nagrywane i jeśli chcesz je zrobić samodzielnie można je kupić za 30 zł za sztukę lub 100 zł za 4 lekcje. Masz pytania dzwoń 606 832 328.

WSZYSTKIE ZAJĘCIA

OPISANE NA TEJ STRONIE SĄ PROWADZONE PRZEZ JACKA PASZKOWSKIEGO.
tel. (0-22) 628 79 55, 0-606 832 328
e-mail: jacek@metoda-feldenkraisa.pl

Jacek Paszkowski...

...jest absolwentem warszawskiej AWF, wydziału rehabilitacji ruchowej. W trakcie i po zakończeniu studiów pracował jako instruktor narciarstwa, żeglarstwa oraz kajakarstwa górskiego. Po ukończeniu studiów wyjechał do USA gdzie pracował przez 8 lat jako rehabilitant w różnych ośrodkach, takich jak przychodnie medycyny sportowej, kliniki bólu, czy pooperacyjne oddziały ortopedyczne i neurologiczne. W Stanach poszerzał swoje zainteresowania zawodowe studiując wiele manualnych, tradycyjnych i tzw. alternatywnych metod terapii i pracy z ciałem. Jednak główny nurt zainteresowań zawodowych związany jest z metodami ruchowymi, głównie z Metodą Feldenkraisa. W 2000 roku ukończył 4-letni trening tej metody w Chicago i jest certyfikowanym nauczycielem Metody Feldenkraisa. Po powrocie założył i prowadzi Akademię Świadomego Ruchu, której misją jest propagowanie rozwoju osobistego, poznanie siebie i poprawa funkcjonowania poprzez ruch. Prowadzi regularne zajęcia z Metody Feldenkraisa w Warszawie, warsztaty i obozy wyjazdowe na terenie całej Polski. Metody Feldenkraisa uczył się od Anat Baniel, Mii Segal, Carla Ginsburga, Eilat Almagor, Anat Krevin, Stevena Rosenholtza, Francois Combeau, Larrego Goldfarba, Franka WildmanaYochanana Ryweranta.