Warsztaty

11 sierpnia 2020 / ONLINE

 lekcja wtorkowa


zapraszam na 18.00 na lekcję wtorkową

 

miejsce platforma ZOOM

Zapisy mailowo jacek@metoda-feldenkraisa.pl (w celu posłania zwrotnie linku do zajęć)

lub po prostu weź link stąd wejdź na zajęcia i zapłać bez kontktu ze mną

oto link do  spotkania

Join Zoom Meeting

https://us02web.zoom.us/j/81594004940?pwd=MDVnV3lMc1hKczFmeFVxZ1pVWUx5UT09

Meeting ID: 815 9400 4940 Password: 016636

 

cena 15 zł za jedną lekcję (można płacić za obie - wtorkową i piątkową lekcję w danym tygodniu wtedy cena wynosi 25)

opłatę należy wnieść na konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817 tutułem lekcja na dany dzień (lub tydzień) Możesz też zapłacić za więcej niż jeden tydzień, jeśli Ci to pasuje.

Wiem że sytuacja dla wielu osób teraz jest naprawdę ciężka, również finansowo, zatem jeśli ta kwota obecnie dla Ciebie jest zbyt wysoka,  możesz zapłacić dowolną mniejszą kwotę . Nie chciałbym by finanse były przeszkodą w feldenkraisowej przygodzie. Także jeśli teraz nie możesz zapłacić to zapłać później

Zapaszam Jacek

[więcej / mniej]

13 sierpnia 2020 / ONLINE

LEKCJA czwartkowa


zapraszam na czwartkową lekcję o 18.00

link do lekcji

https://us02web.zoom.us/j/85340583049?pwd=M0VkaVEwdXhuaTFQMnZuOTRKZERMQT09

Meeting ID: 853 4058 3049

Passcode: 848968


 
Lekcje regularne są dla wszystkich chętnych, początkujących i tych którzy już Metodę znają. Dla tych którzy robią to dla siebie jak i tych którzy poza pracą własną, pragną wykorzystać zdobytą wiedzę w pracy z innymi.

miejsce platforma ZOOM

Zapisy mailowo jacek@metoda-feldenkraisa.pl (w celu posłania zwrotnie linku do zajęć)

lub po prostu weź link stąd wejdź na zajęcia i zapłać bez kontaktu ze mną


cena 15 zł za jedną lekcję (można płacić za obie - wtorkową i piątkową lekcję w danym tygodniu wtedy cena wynosi 25)

opłatę należy wnieść na konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817 tytułem lekcja na dany dzień (lub tydzień)
jeśli chcesz brać udział w większej ilości lekcji możesz zapłacić na koniec miesiąca za te w których brałaś/eś udział, jeśli Ci to pasuje.

Wiem że sytuacja dla wielu osób teraz jest naprawdę ciężka, również finansowo, zatem jeśli ta kwota obecnie dla Ciebie jest zbyt wysoka, możesz zapłacić dowolną mniejszą kwotę . Nie chciałbym by finanse były przeszkodą w feldenkraisowej przygodzie. Również, jeśli teraz nie możesz zapłacić a bardzo chcesz, to zapłać później

Zapaszam Jacek
[więcej / mniej]

09 września 2020 - 13 września 2020 / Starzyna Puszcza Białowieska

Warsztat Metodą Feldenkraisa


STOPY, KOLANA, BIODRA. CZYLI TO NA CZYM STOIMY I IDZIEMY PRZEZ ŻYCIE

Na zakończenie lata zapraszam tym razem do Starzyny, tak gdzie lato w tym roku tak pięknie witaliśmy.  Info o miejscu na www.starzyna.pl

Jak zawsze będą to 4 dni warsztatowe, zaczynamy kolacją w środę 9 września, a zajęcia zaczynamy w czwartek po śniadaniu.

zrobimy w

czwartek 4 lekcje

piątek 2 lekcje a popołudnie wolne

sobota 4 lekcje

niedziela 2 lekcje i kończymy obiadem

Na tym warsztacie uwagę skierujemy na kończyny dolne, Od stop w górę. Od stóp się wszystko zaczyna jak mawiają niektórzy. Niewątpliwie to jaki mamy kontakt z podłożem, jak czujemy ten kontakt,  ma ogromne znaczenie w naszym całościowym sposobie poruszania się. Jak stopy dają podłoże nogom, a jak nogi stanowią podłoże dla miednicy a miednica dla kręgosłupa, temu będizmy się przyglądać, doświadczać w ruchu. Ruchu niewielkim lub obszernym ale z dużą dawką uważności na szczegółach, niuansach jednocześnie nie tracąc z oczu pełnego obracu, tego gdzie jesteśmy w przestrzeni i dokąd zmierzamy.

Jak zawsze będą to urozmaicone lekcje, nie zabraknie minimalistycznych lekcji prowadzących nas w głąb siebie, jak i obszerniejszych lekcji, czasem dynamicznych w których z ruchem wychodzimy w przestrzeń zewnętrzną.

Warsztaty są dla wszystkich chętnych, początkujących i tych którzy już Metodę znają. Dla tych którzy robią to dla lepszego poznania siebie , własnego rozwoju czy poprawy swojej sprawności i ruchomości. Taże dla tych którzy poza pracą własną, pragną wykorzystać zdobytą wiedzę w pracy z innymi, dla fizjoterapeutów, nauczycieli różnych form ruchu, tancerzy.  Osób ciekawych siebie, chcących wykroczyć poza to co dotychczas znane.

Na warsztatach będzie dużo czasu na pracę wlasną, to prawdziwie transformujące naszą motorykę doświadczenie. Będzie też czas na rozmowy, dzielenie się własnymi doświadczeniami (dla chętnych :) jak i pytania dotyczące metody, pracy w tym formacie edukacji somatycznej i gdziekolwiek jeszcze ciekawość nas zaprowadzi. Czas wglądu i wymiany.

Dla chętnych udostępniam nagrania podobnych lekcji do tych które zrobimy na warsztacie (chyba że będę nagrywał, wtedy będzie to dokładnie zapis warsztatu). Nagrania pomagają po warsztacie pogłębić proces i utrwalić efekty. Pozwalają też nie martwić się o to czy zapamiętamy konkretne sekwencje ruchów, gdybyśmy chcieli do nich potem sięgnąć i korzystać dla siebie czy też w pracy z innymi.

No i jest czas wolny. Cisza i spokój i wspaniała atmosfera, którą tworzą Małgosia i Andrzej, gospodarze Starzyny. Okolica jest wymarzona do spacerów, wycieczek rowerowych (puste drogi asfaltowe i nieskończona ilość dróg leśnych). Na miejscu jest basen a dla miłośników tenisa mamy do dyspozycji kort tenisowy.

3 posiłki bezmięsne

śniadanie zwykle płatki z owocami plus chleb z dodatkami

na obiad będzie drugie danie z dodatkami

na kolację zupa plus chleb z dodatkami

Cena za  sam pobyt 150 zł za dzień (z czego 15 zł wpłacane jest do mnie razem z zaliczką a reszta czyli 135 zł gospodarzom na miejscu - można też na konto gospodarzy)

Nocleg w pokojach 2 lub 3 osobowych. Do zajęć mamy do dyspozycji piękną salę ok 120 m kw. z dużymi oknami.

Choć na sali są koce, to zachęcam do wzięcia własnego koca, by leżeć na swoim.

Cena za warsztat 480 zł

Rezerwację potwierdza wpłata zaliczki 200 zł na konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817

reszta na miejscu, lub przelewem przed warsztatem.

zaliczka jest zwracana w w 50 % do na miesiąc do dwóch tygodni przed warsztatem, na dwa tygodnie i krócej przed warsztatem zaliczka nie jest zwracana

masz pytania? Dzwoń lub pisz 606 832 328 lub jacek@metoda-feldenkraisa.pl

zapraszam serdecznie Jacek Paszkowski

 

[więcej / mniej]

10 października 2020 - 11 października 2020 / Gdynia

Warsztat Metodą Feldenkraisa


Zapraszam ponownie do Gdyni

MOSTEK , KLATKA PIERSIOWA I CO DALEJ?

Mostek jest prawdziwie fascynującą częścią naszego ciała. Nie dla swojego kształtu - choć jest piękny, ale dla tego że jest centralnym miejscem na klatce piersiowej z przodu i w najbardziej oczywisty, namacalny, widoczny, odczuwalny sposób odzwierciedla to co dzieje się z klatką piersiową. Przez to także z kręgosłupem piersiowym a ten przecież nie porusza się w izolacji od reszty kręgosłpa i miednicy. Zatem można powiedzieć że ruszając mostkiem ruszamy całym ciałem a ruch całego ciała będzie się manifestował w ruchu mostka. Zatem przyjrzymy się wielu róznym ruchomm z perspektywy mostka, tej bliskiej części, którą mamy pod reką, możemy jej w każdej chwili dotknąć możemy ją obejrzeć a jednocześnie tak mało poświęcamy jej uwagi i tak małą mamy zwykle jej świadomość.

Mostek jest ważną częścią na mapie naszego ciała jednocześnie tak mało o nim wiemy i niewiele uwagi mu poświęcamy. Pamiętam na zajęciach dawno już temu była osoba (opowiadała mi o tym już po jakimś czasie) która przyjechała na warsztat po jakiejś trudnej emocjonalnie sytuacji. Towarzyszył jej ból za mostkiem i ogólne poczucie emocjonalnego dyskomfortu. Na jednej z pierwszych lekcji zaczynamy jak zwykle skanowaniem ciała, proszę o narysowanie w wyobraźni linii biegnącej od brody przez mostek, pępek do spojenia łonowego. Linia pośrodku ciała w głownej osi. Ona próbuja narysować tę linię ale obserwuje że na wysokości mostka nie potrafi jej narysować prosto, w tym miejscu linia jest wciśnięta do wewnątrz tak jakby ciosem od przodu ktoś zrobił tam wgłębienie. I mimo wielu prób nie udaje się jej narysować prosto. Lekcja trwa, wiele ruchów odnoszących się do linii centralnej, uwaga często wędruje do mostka. Po lekcji proszę by ponownie wrócić uwagą do tej lini pośrodku. Z radością i zaskoczeniem odkrywa, że teraz linia nie jest już wciśnięta wgłąb, że jest prosta i biegnie po powierzchni ale co bardziej zdumiewające to odkrywa , że emocjonalny ciężar z którym przyszła zniknął. 

Fascynujące jak nasza mapa ciała jest związana z mapą naszych doznać, stanów, odczuć, jest dynamicznym tworem, zmieniającym się pod wpływem róznych życiowych doświadczeń, ale też tworem który możemy tworzyć, zmieniać. Mamy na to wpływ. Zatem idąc za słowammi Moshe Feldenkraisa , że działamy zgodnie z obrazem samego siebie" ....

Zapraszam do tej wspólnej , choć bardzo indywidualnej i osobistej podróży

Warsztaty są dla wszystkich chętnych, początkujących i tych którzy już Metodę znają. Dla tych którzy robią to dla lepszego poznania siebie , własnego rozwoju czy poprawy swojej sprawności i ruchomości. Taże dla tych którzy poza pracą własną, pragną wykorzystać zdobytą wiedzę w pracy z innymi, dla fizjoterapeutów, nauczycieli różnych form ruchu, tancerzy.  Osób ciekawych siebie, chcących wykroczyć poza to co dotychczas znane.

Centrum Joga Pilates

ul.Starowiejska 54/3 ( II piętro), 81-356 Gdynia
kom: 507 154 782 • 884 886 621
centrum@jogapilates.pl
godziny sobota 13 - 19 

niedziela 10 - 15.45 

 

koniec zajęć plus minus 15 minut.

cena 350 zł za weekend

zapisy i organizacja w centruj joga pilates

 

Na warsztatach zrobimy ok 8 lekcji ruchowych

zapraszam Jacek Paszkowski

 

 

[więcej / mniej]

24 października 2020 - 25 października 2020 / Szczecin

Warsztat Metodą Feldenkraisa


Zapraszam na ten weekendowy warsztat Metodą Feldenkraisa

MIEDNICA I BIODRA TO PODSTAWA

oczywiście można by to samo powiedzieć o wielu innych częściach ciała np stopach czy kręgosłupie. Ale Biodra i miednica to naprawdę ważna część ciała w ruchu. Tu generujemy optymalny ruch, stąd czerpiemy siłę w optymalnym ruchu tu znajdujemy oparcie w ugruntowanej postawie.

Ten warsztat będzie kręcił się wokół bioder, by potem można było nimi kręcić wokół spraw dla nas istotnych. Bo jak mawiał Moshe Feldenkrais ćwiczymy tę Metodę by łatwiej i lżej robić w życiu rzeczy które robić lubimy. Będziemy robić lekcje i minimalistyczne dziejące się w naszej mikroprzestrzeni, jak i ruchu globalne wymagające większego zaangażowania ruchowego, większej przestrzeni, rozmachu. Będzie rozmaicie, różnorodnie. bo i w rozmaitości i różnorodności układ nerwowy kwitnie, z ciekawością wyczekuje nowych bodźców a my wraz z nim i przez to rośniemy. Nie tylko w górę - choć to też , ale wewnętrznie rośniemy.

Warsztaty są dla wszystkich chętnych, początkujących i tych którzy już Metodę znają. Dla tych którzy robią to dla lepszego poznania siebie , własnego rozwoju czy poprawy swojej sprawności i ruchomości. Taże dla tych którzy poza pracą własną, pragną wykorzystać zdobytą wiedzę w pracy z innymi, dla fizjoterapeutów, nauczycieli różnych form ruchu, tancerzy.  Osób ciekawych siebie, chcących wykroczyć poza to co dotychczas znane.

Sobota 12.30 - 19.00

Niedziela 10.00 - 16.00 (niedzielne godziny mogą ulec niewielkiej zmianie w zależności od kkolejowych połączeń powrotnych, o czym oczywiście poinformuję )

cena 350 zł za dwa dni

istnieje możliwość uczestniczenia w jednym dniu ale wyłącznie jeśli do ostatniego tygodnia przed warsztatem będą wolne miejsca. Pierwszeństwo mają osoby które zapisują się na cały warsztat.

Cena dla osób uczestniczących w jednym dniu to 200 zł w sobotę i 180 zł w niedzielę

miejsce rezerwuje zaliczka 150 zł wpłacona na konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817 tytuem "warsztat szczecin". Przed wpłatą zaliczki proszę o potwierdzenie że są jeszcze wolne miejsca

Zaliczka jest zwrotna w całości do dwóch tygodni przed warsztatem. Do tygodnia przed warsztatem jest zwrotna w 50 % , po tym terminie zaliczka nie jest zwrotna i nie jest przenoszona na inny warsztat.

ilość miejsc ograniczona

Miejsce

szkoła Jogi Jurka Jaguckiego, Szczecin ul. Bogusława X 3 (III piętro),

Warsztat może zostać odwołany w przypadku małej ilości osób zgłoszonych, lub w wyniku innych niezależnych od organizatora sił wyższych. 

ćwiczymy (głównie w pozycjach leżących)  na kocach w wygodnym ubraniu bez obuwia. Koce są na miejscu lecz można przynieść też coś swojego do leżenia.

zapisy i informacje Jacek Paszkowski 606 832 328 lub jacek@metoda-feldenkraisa.pl

 Jacek Paszkowski

 

[więcej / mniej]

U W A G A !

Teraz możesz uczestniczyć w warsztacie ONLINE. Warsztaty są nagrywane i nagrania audio lekcji z warsztatu można kupić. Cena 250 zł za warsztat. Przy większej ilości cena może być niższa. Również dostępne są warsztaty archiwalne. Jeśli jakiś temat Cię szczególnie interesuje spróbujemy to znaleźć.

Możliwe jest również uczestniczenie w zajęciach regularnych online. Lekcje środowe są nagrywane i jeśli chcesz je zrobić samodzielnie można je kupić za 30 zł za sztukę lub 100 zł za 4 lekcje. Masz pytania dzwoń 606 832 328.

WSZYSTKIE ZAJĘCIA

OPISANE NA TEJ STRONIE SĄ PROWADZONE PRZEZ JACKA PASZKOWSKIEGO.
tel. (0-22) 628 79 55, 0-606 832 328
e-mail: jacek@metoda-feldenkraisa.pl

Jacek Paszkowski...

...jest absolwentem warszawskiej AWF, wydziału rehabilitacji ruchowej. W trakcie i po zakończeniu studiów pracował jako instruktor narciarstwa, żeglarstwa oraz kajakarstwa górskiego. Po ukończeniu studiów wyjechał do USA gdzie pracował przez 8 lat jako rehabilitant w różnych ośrodkach, takich jak przychodnie medycyny sportowej, kliniki bólu, czy pooperacyjne oddziały ortopedyczne i neurologiczne. W Stanach poszerzał swoje zainteresowania zawodowe studiując wiele manualnych, tradycyjnych i tzw. alternatywnych metod terapii i pracy z ciałem. Jednak główny nurt zainteresowań zawodowych związany jest z metodami ruchowymi, głównie z Metodą Feldenkraisa. W 2000 roku ukończył 4-letni trening tej metody w Chicago i jest certyfikowanym nauczycielem Metody Feldenkraisa. Po powrocie założył i prowadzi Akademię Świadomego Ruchu, której misją jest propagowanie rozwoju osobistego, poznanie siebie i poprawa funkcjonowania poprzez ruch. Prowadzi regularne zajęcia z Metody Feldenkraisa w Warszawie, warsztaty i obozy wyjazdowe na terenie całej Polski. Metody Feldenkraisa uczył się od Anat Baniel, Mii Segal, Carla Ginsburga, Eilat Almagor, Anat Krevin, Stevena Rosenholtza, Francois Combeau, Larrego Goldfarba, Franka WildmanaYochanana Ryweranta.