Warsztaty

13 maja 2018 / Płock

Warsztat Metody Feldenkraisa


Po raz kolejny zapraszam do Płocka na jednodniowy warsztat Edukacji Somatycznej Metodą Feldenkraisa.

Tym razem będziemy poruszać się wokół ruchomości barków, ramion w połączeniu z kręgosłupem i klatką piersiową i tak daleko w ciele jak sięga echo ruchu optymalnie skoordynowanego. W każdym razie będziemy na tropie takich właśnie optymalnie skoordynowanych ruchów, przyglądać się temu co stoi na przeszkodzie i jak w sobie znaleźć rozwiązanie.

Organizacja i zapisy  Karolina Spychalska 

515188428

karolina@joga-plock.pl

[więcej / mniej]

19 maja 2018 - 20 maja 2018 / Warszawa

Warsztat Metody Feldenkraisa


OCZY, GŁOWA i KRĘGOSŁUP

Na tych warsztatach będziemy przyglądać się ustawieniu głowy względem kręgosłupa i reszty ciała oraz robić lekcje poświęcone samym oczom i ich relacji z głową i kierunkiem ruchu kręgosłupa. Będzie kilka klasycznych lekcji poświęconych oczom, ruchom gałek ocznych ich koordynacji z ruchem głowy. Oczy są jednym z elementów które orientują nas w przestrzeni. Jeśli chcemy coś zobaczyć to całe ciało orientuje się i ustawia w przestrzeni, by oczy mogły dostrzec to co chcą i potrzebują. Patrzenie i widzenie to nie tylko same oczy, to także całe ciało. Poza tym to jak widzimy jest wynikiem tego jak nauczyliśmy się widzieć i postrzegać, to jak zaprogramowaliśmy nasz aparat widzenia. Od tego też zależy jak postrzegamy świat. Czy mamy na to wybór, na to jak widzimy świat?

Ten warsztat będzie dotyczył oczywiście nie tylko oczu, oczopląsu można by dostać. Będziemy odkrywać funkcjonalne połączenie ruchów głowy i oczu z całym kręgosłupem, plecami, miednicą. Jak zwykle patrzymy całościowo i początkowo różnicując różne części ciała potem integrujemy je na innym, nowym często bardziej przydatnym i zdrowym poziomie.

 

To warsztat dla wszystkich zainteresowanych tym by poruszać się lżej, łatwiej, przyjemniej i zdrowiej.

Dla tych, którzy pracują z innymi pomagając odzyskać pełnię sprawności.

Dla tych którzy chcą zwiększyć swoją świadomość, nawiązać głębszy kontakt ze sobą, ze swoim ciałem.

Dla tych którzy po raz pierwszy chcą się spotkać z Metodą Feldenkraisa jak i tych którzy już znają ten format pracy,

Dla tych którzy chcą odkryć nowe narzędzia do tego by samodzielnie móc się rozwijać.

Metoda Feldenkraisa to też prawdziwy trening uważności, gdzie podążamy za precyzyjnymi instrukcjami poszukując w sobie nowej jakości ruchu.

Choć każdy warsztat ma jakiś konkretny temat to wszystkie mają wspólny mianownik. Człowieka w ruchu w poszukiwaniu większej świadomości, usprawniania działania i poprawy umiejętności radzenia sobie w życiu

Zapraszam na tę feldenkraisową przygodę w odkrywaniu siebie w ruchu, ruchu w sobie.

Odkrywać będziemy jak bogaty jest świat na pograniczu ruchu i bezruchu

oraz to jak łatwo i przyjemnie można zrobić nawet obszerny, dynamiczny ruch
 
jeśli wykorzystamy świadomość i wnikliwą obserwację do procesu uczenia się.
 

Cena:

300 zł‚ jeśli zaliczka zostanie wpłacona do 05.05.2018

350 zł jeśli zaliczka zostanie wpłacona po tym czasie

Dla studentów, emerytów oraz uczestników wszystkich spotkań„ poprzedniej edycji cena odpowiednio  250 zł i 280 zł‚.

Rezerwację miejsca™ potwierdza wpł‚ata zaliczki 100 zł‚ na konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817 tytułem "warsztat maj" . Przed dokonaniem wpłaty trzeba się™ zapisać (upewnić, że jest wolne miejsce) telefonicznie 606 832 328 bądź mailowo jacek@metoda-feldenkraisa.pl.

Uwaga, zaliczka jest zwrotna do tygodnia przed rozpoczę™ciem warsztatu i w wypadku odwoł‚ania po tym terminie NIE jest zwrotna ani też NIE jest przenoszona na kolejny lub inny warsztat.

Miejsce:

Warszawa, Powiś›le, przedszkole przy ul Śniegockiej 4/6, wejście do przedszkola przez furtkę od ulicy Śšniegockiej.

Godziny:

sobota 10.00– 17.30 plus minus 15 minut,długa przerwa około godziny 13.30

niedziela 10.00 – 15. 30 plus minus 15 minut. W niedzielę nie robimy długiej przerwy obiadowej.

Uwaga, w przedszkolu istnieje moźliwość przenocowania dla uczestników warsztatu. Należy mieć własny śpiwór, materace są na miejscu. koszt noclegu to 20 zł. Muszę wiedzieć wcześniej że ktoś chce nocować ponieważ wymaga to koordynacji z dozorcą ze strony przedszkola.

W czasie warsztatu mamy też dostęp do kuchni, w której na przerwie można przygotować sobie coś do jedzenia. W kuchni będzie też herbata, kawa i owoce.

Na warsztatach, dla uczestników, którzy biorą… udział‚ w całoś›ci lub/i pł‚acą całą… kwotę™ za warsztat możźna bę™dzie kupić‡ materiał‚y edukacyjne – pł‚yty z nagranymi lekcjami z 30 % zniźką….

Jak się ubrać‡ i co przynieść‡.

Wygodny i luźny strój, w miarę™ ciepł‚y bo zajęcia nie są rozgrzewają…ce. Ƈwiczymy bez butów. Koce są… na miejscu, więc nie ma potrzeby przynoszenia, ale moźna przynieść coś› swojego pod gł‚owę. Dobrze jest mieć ze sobą jakieś obuwie (np kapcie, klapki) do chodzenia po przedszkolu.

Uwaga udział‚ w warsztacie nie upowaźnia do prowadzenia zajęć z Metody Feldenkraisa®. Do tego naleźy ukoń„czyć profesjonalny 4 letni trening dla nauczycieli Metody Feldenkraisa i zdobyć certyfikat nauczyciela Metody Feldenkraisa

Zapraszam Jacek Paszkowski

[więcej / mniej]

26 maja 2018 - 27 maja 2018 / Lublin

Warsztat Edukacji Somatycznej Metodą Feldenkraisa


BIODRA, MIEDNICA, KRĘGOSŁUP

 

Obszar miednicy to ściśle strukturalnie i funkcjonalnie połączony z resztą - wszechświat w przestrzeni naszego ciała. Daje nam moc i dynamikę gdy jej potrzeba, może poruszać się delikatnie, minimalnie i precyzyjnie. Często gromadzimy tu także wiele napięć, z których w większości nie zdajemy sobie sprawy. Ogranicza to ruchomość w tym obszarze, swobodny przepływ ruchu, sił generowanych w ciele i umyśle. Niektórzy by powiedzieli swobodny przepływ energii. Gdy podczas lekcji ruchowych w skupieniu i akceptacji siebie szukamy lekkości w ruchu, odkrywamy nową jakość, o której często nie myśleliśmy, że może nam być dana. Dla wielu osób ten warsztat to prawdziwie transformujące doświadczenie.

 

Na tym warsztacie zrobimy zarówno minimalistyczne lekcje poruszające się głównie w naszej wewnętrznej przestrzeni jak i dynamiczne lekcje dzięki którym zdobywamy przestrzeń dookoła nas. Z obu rodzajów lekcji wychodzimy bogatsi zarówno z głębszym kontaktem wewnątrz siebie jak i z większą umiejętnością poruszania się w przestrzeni dookoła.

 

Organizacja, zapisy, informacje

Harmonya

kontakt@harmonya.pl

81 526 93 01

661 599 090

www.harmonya.pl

 

[więcej / mniej]

10 czerwca 2018 / Mińsk Mazowiecki

Warsztat Metody Feldenkraisa


Biodra, miednica, kręgosłup

 

 

Obszar miednicy to ściśle strukturalnie i funkcjonalnie połączony z resztą - wszechświat w przestrzeni naszego ciała. Daje nam moc i dynamikę, gdy jej potrzeba, może poruszać się delikatnie, minimalnie i precyzyjnie. Często gromadzimy tu także wiele napięć, z których w większości nie zdajemy sobie sprawy. Ogranicza to ruchomość w tym obszarze, swobodny przepływ ruchu, sił generowanych w ciele i umyśle. Niektórzy by powiedzieli swobodny przepływ energii. Gdy podczas lekcji ruchowych w skupieniu i akceptacji siebie szukamy lekkości w ruchu, odkrywamy nową jakość, o której często nie myśleliśmy, że może nam być dana. Dla wielu osób warsztat to prawdziwie transformujące doświadczenie.

Na warsztacie zrobimy zarówno minimalistyczne lekcje poruszające się głównie w naszej wewnętrznej przestrzeni jak i dynamiczne lekcje, dzięki którym zdobywamy przestrzeń dookoła nas. Z obu rodzajów lekcji wychodzimy bogatsi zarówno z głębszym kontaktem wewnątrz siebie jak i z większą umiejętnością poruszania się w przestrzeni dookoła.

 To warsztat dla wszystkich zainteresowanych tym, by poruszać się lżej, łatwiej, przyjemniej i zdrowiej.

Dla tych, którzy pracują z innymi pomagając odzyskać pełnię sprawności.

Dla tych którzy chcą zwiększyć swoją świadomość, nawiązać głębszy kontakt ze sobą, ze swoim ciałem.

Dla tych którzy po raz pierwszy chcą się spotkać z Metodą Feldenkraisa jak i tych, którzy już znają ten format pracy,

Dla tych, którzy chcą odkryć nowe narzędzia do tego by samodzielnie móc się rozwijać.

Metoda Feldenkraisa to też prawdziwy trening uważności, gdzie podążamy za precyzyjnymi instrukcjami poszukując w sobie nowej jakości ruchu.

Choć każdy warsztat ma jakiś konkretny temat to wszystkie mają wspólny mianownik. Człowieka w ruchu w poszukiwaniu większej świadomości, usprawniania działania i poprawy umiejętności radzenia sobie w życiu.

Zapraszamy na tę feldenkraisową przygodę w odkrywaniu siebie w ruchu, ruchu w sobie.

Odkrywać będziemy jak bogaty jest świat na pograniczu ruchu i bezruchu oraz to jak łatwo i przyjemnie można zrobić nawet obszerny, dynamiczny ruch, jeśli wykorzystamy świadomość i wnikliwą obserwację do procesu uczenia się.

 

Wprowadzający warsztat do Metody Feldenkraisa

Godziny  10.00 - 14.00

Mińsk Mazowiecki , dokładny adres podany w momencie zapisów

Zapisy Edyta Matejko 602 301 992 email edytamatejko@gmail.com

Cena do 21 maja 135 zł, po tym terminie 145 zł

 

Zapraszam Jacek Paszkowski

 

[więcej / mniej]

14 czerwca 2018 - 17 czerwca 2018 / Starzyna, puszcza Białowieska

Warsztat Metodą Feldenkraisa


4 dniowy warsztat w Puszczy Białowieskiej

STARZYNA 14 - 17 CZERWCA 2018

 

ZNAJDŹ OPARCIE W MIEDNICY

I GŁĘBOKO ODETCHNIJ

 

WARSZTAT EDUKACJI SOMATYCZNEJ

METODĄ FELDENKRAISA

 

Obszar miednicy to ściśle strukturalnie i funkcjonalnie połączony z resztą - wszechświat w przestrzeni naszego ciała. Daje nam moc i dynamikę gdy jej potrzeba, może poruszać się delikatnie, minimalnie i precyzyjnie. Często gromadzimy tu także wiele napięć, z których w większości nie zdajemy sobie sprawy. Ogranicza to ruchomość w tym obszarze, swobodny przepływ ruchu, sił generowanych w ciele i umyśle. Niektórzy by powiedzieli swobodny przepływ energii. Gdy podczas lekcji ruchowych w skupieniu i akceptacji siebie szukamy lekkości w ruchu, odkrywamy nową jakość o której często nie myśleliśmy, że może nam być dana. Dla wielu osób ten warsztat to prawdziwie transformujące doświadczenie.

Na tym warsztacie zrobimy zarówno minimalistyczne lekcje poruszające się głównie w naszej wewnętrznej przestrzeni jak i dynamiczne lekcje dzięki którym zdobywamy przestrzeń dookoła nas. Z obu rodzajów lekcji wychodzimy bogatsi zarówno z głębszym kontaktem wewnątrz siebie jak i z większą umiejętnością poruszania się w przestrzeni dookoła.

 

Ten warsztat do dobra okazja by rozpocząć lub kontynuować feldenkraisową przygodę.

Choć każdy warsztat ma jakiś konkretny temat to jednocześnie każdy dotyczy tego samego, czyli Człowieka, ruchu, świadomości, usprawniania działania, poprawy umiejętności radzenia sobie w życiu

Zapraszam na tę feldenkraisową przygodę w odkrywaniu siebie w ruchu, ruchu w sobie.

 

Cena za warsztat 400 zł

plus pobyt i wyżywienie (3 wegetariańskie posiłki dziennie) - 470 zł za 4 doby od środy kolacji do niedzieli obiadu

 

Ilość miejsc ograniczona, rezerwację gwarantuje wpłata zaliczki 200 zł na konto 87 1140 2004 0000 3102 3404 7817 tytułem warsztat w Starzynie

Uwaga:

Przed wpłatą zaliczki proszę skontaktować się ze mną czyli Jackiem Paszkowskim 606 832 328 jacek@metoda-feldenkraisa.pl by potwierdzić dostępność miejsc.

 

Zaczynamy kolacją w środę wieczorem a zajęcia zaczynamy w czwartek po śniadaniu i kończymy w niedzielę przed obiadem. Dziennie będziemy robić 3 - 4 lekcje ruchowe (w niedzielę zrobimy 2 lekcje). To dość intensywna dawka Feldenkraisa, która jednocześnie pozostawia pomiędzy zajęciami dużo czasu na cieszenie się otaczającą przyrodą, na odpoczynek.

www.starzyna.pl

Zapraszam Jacek Paszkowski

 

[więcej / mniej]

07 lipca 2018 - 14 lipca 2018 / Mandala Targoszów

Letni warsztat Metodą Feldenkraisa


w ośrodku Mandala w Targoszowie

www.mandala.beskidy.pl

 

cena za pobyt z wyżywieniem (3 wegetariańskie posiłki dziennie) 145 zł x 7 dni

warsztat 650 zł

 

KUCHNIA wegetariańska, 3 posiłki dziennie.


 

PROGRAM

7 lipca, sobota: zaczynamy zajęciami o 16,00, robimy 2 lekcje, kolacja ok 18.30

8 lipca, niedziela: 2 lekcje po śniadaniu, i dwie po obiedzie

9 lipca, poniedziałek: 3 lekcje po śniadaniu i popołudnie wolne

10 lipca, wtorek: 2 lekcje po śniadaniu, i 2 po obiedzie

11 lipca, środa: 3 lekcje po śniadaniu, popołudnie wolne

12 lipca, czwartek: 2 lekcje po śniadaniu i 2 po obiedzie

13 lipca, piątek: 3 lekcje po śniadaniu, popołudnie wolne

14 lipca, sobota: 2 lekcje po śniadaniu, i kończymy obiadem

Jacek Paszkowski

[więcej / mniej]

17 sierpnia 2018 - 22 sierpnia 2018 / Pupki Warmia

Letni warsztat Metodą Feldenkraisa


Warsztat w Bezacie w Pupkach

na ten warsztat brak już miejsc

mogę jedynie zapisać na listę rezerwową

Jacek Paszkowski

 

[więcej / mniej]

15 września 2018 - 16 września 2018 / warszawa

Warsztat Metodą Feldenkraisa

 


 

szczegóły bliżej terminu

zapraszam Jacek Paszkowski

[więcej / mniej]

22 września 2018 - 23 września 2018 / Wrocław

Warsztat Metodą Feldenkraisa


MIEDNICA

Obszar miednicy to ściśle strukturalnie i funkcjonalnie połączony z resztą - wszechświat w przestrzeni naszego ciała. Daje nam moc i dynamikę gdy jej potrzeba, może poruszać się delikatnie, minimalnie i precyzyjnie. Często gromadzimy tu także wiele napięć, z których w większości nie zdajemy sobie sprawy. Ogranicza to ruchomość w tym obszarze, swobodny przepływ ruchu, sił generowanych w ciele i umyśle. Niektórzy by powiedzieli swobodny przepływ energii. Gdy podczas lekcji ruchowych w skupieniu i akceptacji siebie szukamy lekkości w ruchu, odkrywamy nową jakość, o której często nie myśleliśmy, że może nam być dana. Dla wielu osób ten warsztat to prawdziwie transformujące doświadczenie.

Na tym warsztacie zrobimy zarówno minimalistyczne lekcje poruszające się głównie w naszej wewnętrznej przestrzeni jak i dynamiczne lekcje dzięki którym zdobywamy przestrzeń dookoła nas. Z obu rodzajów lekcji wychodzimy bogatsi zarówno z głębszym kontaktem wewnątrz siebie jak i z większą umiejętnością poruszania się w przestrzeni dookoła.

 

To warsztat dla wszystkich zainteresowanych tym by poruszać się lżej, łatwiej, przyjemniej i zdrowiej.

Dla tych, którzy pracują z innymi pomagając odzyskać pełnię sprawności.

Dla tych którzy chcą zwiększyć swoją świadomość, nawiązać głębszy kontakt ze sobą, ze swoim ciałem.

Dla tych którzy po raz pierwszy chcą się spotkać z Metodą Feldenkraisa jak i tych którzy już znają ten format pracy,

Dla tych którzy chcą odkryć nowe narzędzia do tego by samodzielnie móc się rozwijać.

Metoda Feldenkraisa to też prawdziwy trening uważności, gdzie podążamy za precyzyjnymi instrukcjami poszukując w sobie nowej jakości ruchu.

Choć każdy warsztat ma jakiś konkretny temat to wszystkie mają wspólny mianownik. Człowieka w ruchu w poszukiwaniu większej świadomości, usprawniania działania i poprawy umiejętności radzenia sobie w życiu

Zapraszam na tę feldenkraisową przygodę w odkrywaniu siebie w ruchu, ruchu w sobie.

 

Odkrywać będziemy jak bogaty jest świat na pograniczu ruchu i bezruchu

oraz to jak łatwo i przyjemnie można zrobić nawet obszerny, dynamiczny ruch

jeśli wykorzystamy świadomość i wnikliwą obserwację do procesu uczenia się.

 

Prowadzenie Jacek Paszkowski

Organizacja, zapisy i informacje

Wrocławski Instytut Psychoterapii

www.wip.wroclaw.pl

[więcej / mniej]

13 października 2018 - 14 października 2018 / warszawa

Warsztat Metodą Feldenkraisa

 


 

szczegóły bliżej terminu

zapraszam Jacek Paszkowski

[więcej / mniej]

27 października 2018 - 28 października 2018 / Wrocław

warsztat Metodą Feldenkraisa


PLECY SILNE I GIBKIE

Jest wiele teorii o tym jak dbać o zdrowy kręgosłup, plecy. Czy się rozciągać, czy wzmacniać, czy koncentrować na wzmacnianiu mięśni brzucha, czy też grzbietu, czy wciąganie brzucha jest prawidłowe... Wiele prawd nazbierało się dookoła tego tematu. Każda z nich ma swoje uzasadnienie, teorię która ją podpiera, w którą gdy się zagłębić nie trudno jej odmówić sensu.

A my na tych warsztatach edukacji somatycznej będziemy odkrywać jak mieć w plecach więcej siły, swobody, lekkości, przestrzeni i komfortu. Nie poprzez ćwiczenia wzmacniające, czy rozciągające, ale poprzez zrozumienie i przede wszystkim poczucie jak różne elementy naszej struktury mogą współdziałać tak by ciało jako całość funkcjonowało bliżej optimum. Wiele osób ma plecy silne ale sztywne, druga grupa to ci, którzy mają plecy gibkie ale słabe. My będziemy szukać sposobów na to by mieć plecy silne i gibkie. Siły szukać będziemy w integracji ciała, gibkości w odczuwaniu, świadomości i inteligencji ciała.

 

 

To warsztat dla wszystkich zainteresowanych tym by poruszać się lżej, łatwiej, przyjemniej i zdrowiej.

Dla tych, którzy pracują z innymi pomagając odzyskać pełnię sprawności.

Dla tych którzy chcą zwiększyć swoją świadomość, nawiązać głębszy kontakt ze sobą, ze swoim ciałem.

Dla tych którzy po raz pierwszy chcą się spotkać z Metodą Feldenkraisa jak i tych którzy już znają ten format pracy,

Dla tych którzy chcą odkryć nowe narzędzia do tego by samodzielnie móc się rozwijać.

Metoda Feldenkraisa to też prawdziwy trening uważności, gdzie podążamy za precyzyjnymi instrukcjami poszukując w sobie nowej jakości ruchu.

Choć każdy warsztat ma jakiś konkretny temat to wszystkie mają wspólny mianownik. Człowieka w ruchu w poszukiwaniu większej świadomości, usprawniania działania i poprawy umiejętności radzenia sobie w życiu

Zapraszam na tę feldenkraisową przygodę w odkrywaniu siebie w ruchu, ruchu w sobie.

 

Odkrywać będziemy jak bogaty jest świat na pograniczu ruchu i bezruchu

oraz to jak łatwo i przyjemnie można zrobić nawet obszerny, dynamiczny ruch

jeśli wykorzystamy świadomość i wnikliwą obserwację do procesu uczenia się.

 

Prowadzenie Jacek Paszkowski

 

Organizacja, zapisy, informacje

Wrocławski Instytut Psychoterapii

www.wip.wroclaw.pl

[więcej / mniej]

10 listopada 2018 - 11 listopada 2018 / Warszawa

Warsztat Metodą Feldenkraisa

 


 

szczegóły bliżej terminu

zapraszam Jacek Paszkowski

[więcej / mniej]

17 listopada 2018 - 18 listopada 2018 / Gdynia

Warsztat Metody Feldenkraisa


organizacja, zapisy, informacje

Studio Joga Pilates

www.jogapilates.pl

[więcej / mniej]

08 grudnia 2018 - 09 grudnia 2018 / Warszawa

Warsztat Metodą Feldenkraisa

 


 

szczegóły bliżej terminu

zapraszam Jacek Paszkowski

[więcej / mniej]

15 grudnia 2018 - 16 grudnia 2018 / Wrocław

Warsztat Metodą Feldenkraisa


STOPY NOGI MIEDNICA PLECY

Jak stoimy, jak stawiamy kroki, jaką relację mamy poprzez stopy z podłożem? Jak akceptujemy oparcie, które daje nam podłoże? Czy nogi są dla nas wsparciem czy ciężarem, czy niosą nas tam dokąd chcemy zmierzać? Na tym warsztacie przyglądać się będziemy funkcjonalnemu połączeniu stóp, kolan, bioder, pleców i klatki piersiowej, tak by odnaleźć w sobie więcej swobody w postawie pionowej. (To zresztą motyw przewijający się przez większość zajęć Feldenkraisa). Moshe Feldenkrais definiował poprawną postawę (używając słowa "acture" a nie "posture" jako taką postawę ciała, z której możemy poruszyć się w dowolnym kierunku z minimalną ilością ruchów przygotowujących. Jest to definicja funkcjonalna ,a to w tym podejściu interesuje nas najbardzie, oraz dynamiczna a nie statyczna. Bo życie jest dynamiczne, wymaga ciągłych zmian i umiejętności dostosowywania do zmieniających się warunków. Tak też jest z postawą. Stopy, nogi i miednica są tu szalenie istotne, jak zresztą cała reszta ale poprzez stopy, nogi mamy ciągły kontakt z podpierającym nas podłożem i z tego kontaktu generujemy ruch, podążamy w swoim kierunku. Dokąd podążamy? Będzie jak zwykle mieszaka lekcji rozgrywających się głównie na wewnętrznej arenie naszego ciała, minimalistyczne ruchy jak i duże, dynamiczne ruchy, które zabiorą nas bardziej w przestrzń zewnętrzną.

 

To warsztat dla wszystkich zainteresowanych tym by poruszać się lżej, łatwiej, przyjemniej i zdrowiej.

Dla tych, którzy pracują z innymi pomagając odzyskać pełnię sprawności.

Dla tych którzy chcą zwiększyć swoją świadomość, nawiązać głębszy kontakt ze sobą, ze swoim ciałem.

Dla tych którzy po raz pierwszy chcą się spotkać z Metodą Feldenkraisa jak i tych którzy już znają ten format pracy,

Dla tych którzy chcą odkryć nowe narzędzia do tego by samodzielnie móc się rozwijać.

Metoda Feldenkraisa to też prawdziwy trening uważności, gdzie podążamy za precyzyjnymi instrukcjami poszukując w sobie nowej jakości ruchu.

Choć każdy warsztat ma jakiś konkretny temat to wszystkie mają wspólny mianownik. Człowieka w ruchu w poszukiwaniu większej świadomości, usprawniania działania i poprawy umiejętności radzenia sobie w życiu

Zapraszam na tę feldenkraisową przygodę w odkrywaniu siebie w ruchu, ruchu w sobie.

 

Odkrywać będziemy jak bogaty jest świat na pograniczu ruchu i bezruchu

oraz to jak łatwo i przyjemnie można zrobić nawet obszerny, dynamiczny ruch

jeśli wykorzystamy świadomość i wnikliwą obserwację do procesu uczenia się.

 

Prowadzenie Jacek Paszkowski

Organizacja, informacje, zapisy

Wrocławski Instytut Psychoterapii

www.wip.wroclaw.pl

 

 

[więcej / mniej]

05 stycznia 2019 - 06 stycznia 2019 / Wrocław

Warsztat Metodą Feldenkraisa


MASZ WIELKIE SERCE, ZRÓB DLA NIEGO MIEJSCE
 
Ten warsztat będzie poświęcony szczególnie KLATCE PIERSIOWEJ
odkrywać będziemy jej ruchomość, funkcjonalne połączenie z ruchomością
kręgosłupa, miednicy, kończyn
To część ciała która tak często pozostaje w cichym ukryciu, gdy pierwsze
skrzypce naszej motoryki grają kończyny.
Jednocześnie bywa że gromadzimy tu tak ogromną ilość napięć, do których z czasem tak się przyzwyczajamy,
że już całkiem nie jesteśmy ich świadomi.
I tak dźwigamy ten ciężar (bo napięcie to JEST OBCIĄŻENIE) nie zdając sobie z tego sprawy.
To napięcie ogranicza swobodę oddychania, ruchu miednicy, kręgosłupa i
całego ciała.
Ogranicza nas. I nawet tego nie wiemy.
A jednak gdy uświadomimy sobie i nauczymy się jak angażować mądrze i
świadomie klatkę w ruchy innych części ciała
doświadczamy wtedy nową jakość ruchu, lekkość i poczucie mocy.
Pozbywamy się napięć, które ograniczały naszą swobodę ruchu
trzymały nas w koleinach ograniczających przyzwyczajeń ruchowych.
Zapraszam na tę fascynującą podróż w głąb siebie by odkryć zupełnie nową
jakość ruchu, wynikającą ze zwiększonej świadomości,
nowej ruchomości i połączeniu ze sobą dotychczas oddzielnie poruszających się części.
 

Będzie to połączenie, minimalistycznych lekcji rozgrywających się głównie
wewnątrz oraz lekcji, w których sięgamy na zewnątrz, zdobywamy przestrzeń dookoła siebie.

 

To warsztat dla wszystkich zainteresowanych tym by poruszać się lżej, łatwiej, przyjemniej i zdrowiej.

Dla tych, którzy pracują z innymi pomagając odzyskać pełnię sprawności.

Dla tych którzy chcą zwiększyć swoją świadomość, nawiązać głębszy kontakt ze sobą, ze swoim ciałem.

Dla tych którzy po raz pierwszy chcą się spotkać z Metodą Feldenkraisa jak i tych którzy już znają ten format pracy,

Dla tych którzy chcą odkryć nowe narzędzia do tego by samodzielnie móc się rozwijać.

Metoda Feldenkraisa to też prawdziwy trening uważności, gdzie podążamy za precyzyjnymi instrukcjami poszukując w sobie nowej jakości ruchu.

Choć każdy warsztat ma jakiś konkretny temat to wszystkie mają wspólny mianownik. Człowieka w ruchu w poszukiwaniu większej świadomości, usprawniania działania i poprawy umiejętności radzenia sobie w życiu

Zapraszam na tę feldenkraisową przygodę w odkrywaniu siebie w ruchu, ruchu w sobie.

 

Odkrywać będziemy jak bogaty jest świat na pograniczu ruchu i bezruchu

oraz to jak łatwo i przyjemnie można zrobić nawet obszerny, dynamiczny ruch

jeśli wykorzystamy świadomość i wnikliwą obserwację do procesu uczenia się.

 

Prowadzenie Jacek Paszkowski

Organizacja, zapisy i informacje

Wrocławski Instytut Psychoterapii

www.wip.wroclaw.pl

[więcej / mniej]

23 marca 2019 - 24 marca 2019 / Wrocław

warsztat Metody Feldenkraisa


RĘCE, KLATKA PIERSIOWA I PLECY
 
Jak daleko sięga echo ruchu twoich rąk?
Czy plecy, miednica mają wpływ na ruch ramionami?
Czy gdy sięgasz po coś ręką zmienia się nacisk stóp?
Jak byśmy rzucali piłką, jedli, pisali, gdyby nie było zgięcia w łokciu?
Znasz swoje łopatki?
Umiesz pływać, rzucać, bujać się na li(a)nie, latać?
Zapraszam na warsztat edukacji somatycznej Metodą Feldenkraisa na którym będziemy odkrywać, ruch rąk w połączeniu z całą resztą. A może ruch całej reszty w odniesieniu do pozycji rąk?
 
jak zwykle będzie to połączenie, minimalistycznych lekcji rozgrywających się głównie
wewnątrz oraz lekcji, w których sięgamy na zewnątrz, zdobywamy przestrzeń dookoła siebie.
 

To warsztat dla wszystkich zainteresowanych tym by poruszać się lżej, łatwiej, przyjemniej i zdrowiej.

Dla tych, którzy pracują z innymi pomagając odzyskać pełnię sprawności.

Dla tych którzy chcą zwiększyć swoją świadomość, nawiązać głębszy kontakt ze sobą, ze swoim ciałem.

Dla tych którzy po raz pierwszy chcą się spotkać z Metodą Feldenkraisa jak i tych którzy już znają ten format pracy,

Dla tych którzy chcą odkryć nowe narzędzia do tego by samodzielnie móc się rozwijać.

Metoda Feldenkraisa to też prawdziwy trening uważności, gdzie podążamy za precyzyjnymi instrukcjami poszukując w sobie nowej jakości ruchu.

Choć każdy warsztat ma jakiś konkretny temat to wszystkie mają wspólny mianownik. Człowieka w ruchu w poszukiwaniu większej świadomości, usprawniania działania i poprawy umiejętności radzenia sobie w życiu

Zapraszam na tę feldenkraisową przygodę w odkrywaniu siebie w ruchu, ruchu w sobie.

 

Odkrywać będziemy jak bogaty jest świat na pograniczu ruchu i bezruchu

oraz to jak łatwo i przyjemnie można zrobić nawet obszerny, dynamiczny ruch

jeśli wykorzystamy świadomość i wnikliwą obserwację do procesu uczenia się.

 

Prowadzenie Jacek Paszkowski

Organizacja, zapisy i informacje

Wrocławski Instytut Psychoterapii

www.wip.wroclaw.pl

[więcej / mniej]

06 kwietnia 2019 - 07 kwietnia 2019 / Wrocław

warsztat Edukacji Somatycznej Metodą Feldenkraisa


 

OCZY i KRĘGOSŁUP

Na tych warsztatach będziemy przyglądać się ustawieniu głowy względem kręgosłupa i reszty ciała oraz robić lekcje poświęcone samym oczom i ich relacji z głową i kierunkiem ruchu kręgosłupa. Będzie kilka klasycznych lekcji poświęconych oczom, ruchom gałek ocznych ich koordynacji z ruchem głowy. Oczy są jednym z elementów które orientują nas w przestrzeni. Jeśli chcemy coś zobaczyć to całe ciało orientuje się i ustawia w przestrzeni, by oczy mogły dostrzec to co chcą i potrzebują. Patrzenie i widzenie to nie tylko same oczy, to także całe ciało. Poza tym to jak widzimy jest wynikiem tego jak nauczyliśmy się widzieć i postrzegać, to jak zaprogramowaliśmy nasz aparat widzenia. Od tego też zależy jak postrzegamy świat. Czy mamy na to wybór, na to jak widzimy świat?

Ten warsztat będzie dotyczył oczywiście nie tylko oczu, oczopląsu można by dostać. Będziemy odkrywać funkcjonalne połączenie ruchów głowy i oczu z całym kręgosłupem, plecami, miednicą. Jak zwykle patrzymy całościowo i początkowo różnicując różne części ciała potem integrujemy je na innym, nowym często bardziej przydatnym i zdrowym poziomie.

 

To warsztat dla wszystkich zainteresowanych tym by poruszać się lżej, łatwiej, przyjemniej i zdrowiej.

Dla tych, którzy pracują z innymi pomagając odzyskać pełnię sprawności.

Dla tych którzy chcą zwiększyć swoją świadomość, nawiązać głębszy kontakt ze sobą, ze swoim ciałem.

Dla tych którzy po raz pierwszy chcą się spotkać z Metodą Feldenkraisa jak i tych którzy już znają ten format pracy,

Dla tych którzy chcą odkryć nowe narzędzia do tego by samodzielnie móc się rozwijać.

Metoda Feldenkraisa to też prawdziwy trening uważności, gdzie podążamy za precyzyjnymi instrukcjami poszukując w sobie nowej jakości ruchu.

Choć każdy warsztat ma jakiś konkretny temat to wszystkie mają wspólny mianownik. Człowieka w ruchu w poszukiwaniu większej świadomości, usprawniania działania i poprawy umiejętności radzenia sobie w życiu

Zapraszam na tę feldenkraisową przygodę w odkrywaniu siebie w ruchu, ruchu w sobie.

 

Odkrywać będziemy jak bogaty jest świat na pograniczu ruchu i bezruchu

oraz to jak łatwo i przyjemnie można zrobić nawet obszerny, dynamiczny ruch

jeśli wykorzystamy świadomość i wnikliwą obserwację do procesu uczenia się.

 

Prowadzenie Jacek Paszkowski

Organizacja, zapisy i informacje

Wrocławski Instytut Psychoterapii

www.wip.wroclaw.pl

[więcej / mniej]

25 maja 2019 - 26 maja 2019 / Wrocław

warsztat Edukacji Somatycznej Metodą Feldenkraisa


BLIŻEJ ZIEMI, DALEJ ZIEMI

CZYLI O WCZESNYCH ETAPACH ROZWOJU RUCHOWEGO LEKCJI KILKA

Ten warsztat będzie podążał tropem wczesnych etapów rozwojowych dziecka. To będzie cykl lekcji, które będą połączone funkcjonalnie i rozwijać się będą (dosłownie) z pozycji przy - ziemnych do pionu. Będziemy się zaprzyjaźniać z bliskim kontaktem z podłożem, by potem z tego kontaktu zyskać siłę, i pewność do unoszenia się do pozycji pionowej. Jest wiele sposobów wstawania z pozycji leżącej. Zależy to również od tego, jaka jest nasza intencja, gdzie chcemy być skierowani (w sensie orientacji przestrzennej) gdy wstaniemy, co chcemy zrobić i gdzie się udać. W tym kompleksowym ruchu będziemy przyglądać się temu jak już od początku naszej intencji można nadać konkretny kierunek ruchowi, który nabierze rozmachu i przestrzeni. To będą kompleksowe ruchy, bardzo ciekawie uruchamiające plecy, kręgosłup, biodra i klatkę piersiową. To jedyny taki warsztat który w dużej mierze jest jedną długą lekcją. Oczywiście składa się z wielu niezależnych lekcji ale każda kolejna zabiera nas krok dalej. Jak daleko? przyjdź i przekonaj się.

 

 

To warsztat dla wszystkich zainteresowanych tym by poruszać się lżej, łatwiej, przyjemniej i zdrowiej.

Dla tych, którzy pracują z innymi pomagając odzyskać pełnię sprawności.

Dla tych którzy chcą zwiększyć swoją świadomość, nawiązać głębszy kontakt ze sobą, ze swoim ciałem.

Dla tych którzy po raz pierwszy chcą się spotkać z Metodą Feldenkraisa jak i tych którzy już znają ten format pracy,

Dla tych którzy chcą odkryć nowe narzędzia do tego by samodzielnie móc się rozwijać.

Metoda Feldenkraisa to też prawdziwy trening uważności, gdzie podążamy za precyzyjnymi instrukcjami poszukując w sobie nowej jakości ruchu.

Choć każdy warsztat ma jakiś konkretny temat to wszystkie mają wspólny mianownik. Człowieka w ruchu w poszukiwaniu większej świadomości, usprawniania działania i poprawy umiejętności radzenia sobie w życiu

Zapraszam na tę feldenkraisową przygodę w odkrywaniu siebie w ruchu, ruchu w sobie.

 

Odkrywać będziemy jak bogaty jest świat na pograniczu ruchu i bezruchu

oraz to jak łatwo i przyjemnie można zrobić nawet obszerny, dynamiczny ruch

jeśli wykorzystamy świadomość i wnikliwą obserwację do procesu uczenia się.

 

 

Prowadzenie Jacek Paszkowski

Organizacja, zapisy i informacje

Wrocławski Instytut Psychoterapii

www.wip.wroclaw.pl

[więcej / mniej]

U W A G A !

Teraz możesz uczestniczyć w warsztacie ONLINE. Warsztaty są nagrywane i nagrania audio lekcji z warsztatu można kupić. Cena 250 zł za warsztat. Przy większej ilości cena może być niższa. Również dostępne są warsztaty archiwalne. Jeśli jakiś temat Cię szczególnie interesuje spróbujemy to znaleźć.

Możliwe jest również uczestniczenie w zajęciach regularnych online. Lekcje środowe są nagrywane i jeśli chcesz je zrobić samodzielnie można je kupić za 30 zł za sztukę lub 100 zł za 4 lekcje. Masz pytania dzwoń 606 832 328.

WSZYSTKIE ZAJĘCIA

OPISANE NA TEJ STRONIE SĄ PROWADZONE PRZEZ JACKA PASZKOWSKIEGO.
tel. (0-22) 628 79 55, 0-606 832 328
e-mail: jacek@metoda-feldenkraisa.pl

Jacek Paszkowski...

...jest absolwentem warszawskiej AWF, wydziału rehabilitacji ruchowej. W trakcie i po zakończeniu studiów pracował jako instruktor narciarstwa, żeglarstwa oraz kajakarstwa górskiego. Po ukończeniu studiów wyjechał do USA gdzie pracował przez 8 lat jako rehabilitant w różnych ośrodkach, takich jak przychodnie medycyny sportowej, kliniki bólu, czy pooperacyjne oddziały ortopedyczne i neurologiczne. W Stanach poszerzał swoje zainteresowania zawodowe studiując wiele manualnych, tradycyjnych i tzw. alternatywnych metod terapii i pracy z ciałem. Jednak główny nurt zainteresowań zawodowych związany jest z metodami ruchowymi, głównie z Metodą Feldenkraisa. W 2000 roku ukończył 4-letni trening tej metody w Chicago i jest certyfikowanym nauczycielem Metody Feldenkraisa. Po powrocie założył i prowadzi Akademię Świadomego Ruchu, której misją jest propagowanie rozwoju osobistego, poznanie siebie i poprawa funkcjonowania poprzez ruch. Prowadzi regularne zajęcia z Metody Feldenkraisa w Warszawie, warsztaty i obozy wyjazdowe na terenie całej Polski. Metody Feldenkraisa uczył się od Anat Baniel, Mii Segal, Carla Ginsburga, Eilat Almagor, Anat Krevin, Stevena Rosenholtza, Francois Combeau, Larrego Goldfarba, Franka WildmanaYochanana Ryweranta.